ELEKTRİKLİ MUSTANG GELİYOR

Ford’un efsane modeli Mustang’in elektrikli versiyonuna dair dedikodulara “sağlam” bir kaynaktan yenisi eklendi

55 Senedir üretimi devam eden Mustang’in elektrikli bir versiyonu olacağı yakın geçmişte çok konuşuluyordu. Markanın bir  crossover versiyonla bunu yapacağına kadar söylentiler internette kol geziyordu. Ancak şimdi Ford’un içinden sayabileceğimiz yakın bir kaynaktan sosyal medyada bununla ilgili ipuçları yayıldı.

Bu kaynağımız drift meraklılarının yakından tanıdığı Vaughn Gittin Jr. Kendisi 2005 yılından beri Formula Drift Şampiyonası’nda Ford Mustang ile yarışıyor ve 2009 yılından beri de Mustang modelinin yüzü olarak tanınıyor. RTR Modifiye kitleri, ve kendine ithaf edilen özel Mustang modelleri haricinde yakın geçmişte de Ford’un GT modelini teslim alan şanslı kullanıcılardan birisi.

Bugün itibariyle Instagram sayfasında yaptığı paylaşımlarsa merak uyandırıcı. Sanki nabız yokluyormuşcasına yaptığı anketlerde takipçilerine elektrikli Mustang ile ilgili sorulan yönelten yarışçının bu paylaşımları bizce elektrikli Mustang’e dair önemli işaretler. Aşağıda bulabileceğiniz şekilde anketlerde “Elektrikli otomobiller konusunda heyecanlı mısınız?” ve “Elektrikli bir Mustang kullanır mıydınız?” gibi sorular yer alıyor.

 

Son dönemlerdeki dedikoduları da hesaba katarsak Mustang’in 55. yılında elektrikli bir versiyonla ilgili sürprizlerle karşılaşmamız an meselesi. Ford’un memleketinde gerçekleşecek Detroit Otomobil Fuarı’na iki haftadan az bir süre kaldığını da hatırlatalım.

 

Yorumlar

yorum

ELEKTRİKLİ MUSTANG GELİYOR

| Ford, Haber |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.