DAYANIKLILIK YARIŞINDA TÜRKLER DE VAR

14-16 Aralık tarihlerinde koşulacak Gulf 12 Hours yarışında bu kez Türkler de yarışıyor. Ali Çapan, Clemens Schmid ve Issac Tutumlu’dan kurulu Attempto Racing Team, bu ilk yarışına dünyaca ünlü F1 pisti Yas Marina’da çıkıyor.

 

Aston Martin, Audi, Ferrari, Lamborghini, Maserati, McLaren, Nissan, Porsche ve Renault markalarının katıldığı yarış 12 saat sürecek. Yarışın her birinde, altı saatlik iki etaplık yarışla finişe ulaşılacak. Yarışan araçların güçleri, pilotların dayanıklılığı ve performanslarının sonucunda lider belli olacak. İlk gün ısınma turları ve serbest turların ardından, ikinci gün sıralama turları ve üçüncü gün de asıl yarış start alacak.

Ali Çapan’ın da yer aldığı Attempto Racing Team de Lamborghini Huracan GT3 ile rakiplerinin arasından sıyrılarak, damalı bayrağı ilk gören olmayı hedefliyor.

5.2 litrelik V10 motorlu Lamborghini Huracan GT3’ün,  Dallara Engineering tarafından aerodinamik yapısı desteklendi. CFK ve KEVLAR’ın modifikasyonları ile 1.230 kg’lık  ağırlığa sahip. Huracan GT3 arkadan itişli ve 6 ileri şanzıman ile 0-100km/s hızlanması 3.4 saniye.

 

 

 

 

Yorumlar

yorum

DAYANIKLILIK YARIŞINDA TÜRKLER DE VAR

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.