Mercedes-AMG, yeni hibrit AMG’si CLS 53’ü geçtiğimiz Kuzey Amerika Otomobil Fuarı’nda tanıtmıştı. Önümüzdeki günlerde satışına başlanacak olan yeni AMG modeli geçtiğimiz gün Almanya’nın Nürburgring pistinde test edilirken objektiflere yakalandı.

Videoda CLS 53’ün 2 farklı prototipi test edilirken görülüyor. CLS 53’ün motor kısmında, 6 silindirli ve turbo beslemeli bir benzinli motor ile elektrikli bir ünite görev yapacak. Bu iki ünite 435 bg güç üretecek. Bu motor ile saatte 250 km/s hıza kadar çıkabilecek olan otomobil, eğer AMG Sürücü Paketi ile alınırsa 270 km/s hıza çıkabilecek. Şanzıman kısmında 9 ileri otomatik şanzıman ile gelecek olan CLS 53, çekişini ise Mercedes’in AMG modellerinde kullandığı 4Matic+ isimli 4 tekerlekten çekiş sistemi ile yapacak.

Mercedes’in AMG 63 modellerinde alışık olduğumuz 8 silindirin etkileyici sesini sevenler bu 6 silindirli makinenin sesinden etkilenip etkilenmeyeceğini merak ediyor olabilir. Lastiklerinin tutunma piste tutunma mücadelesinin çıkarttığı ses motor sesiyle biraz karışmış. Ama duyabildiğimiz kadarına bakarsak, Mercedes gerçek AMG hayranlarına hitap etmek istiyorsa motor sesi üzerinde biraz daha çalışabilir. Fakat motorun çıkarttığı ilginç sesi muhakkak ki sevecek bir kesim olacaktır. Kim bilir belki de yeni bir hibritçi AMG topluluğu ilerleyen günlerde bizi bekliyor olacak.

Yorumlar

yorum

CLS 53 AMG NURBURGRING’DE YAKALANDI

About The Author
- Otomobillere olan düşkünlüğü çok küçük yaşlarında başladı. Henüz daha 5-6 yaşlarındayken direksiyonun başındakinin kucağına atlıyor ve araba sürmeye çalışıyordu. Bu hastalığı gün geçtikçe ilerledi ve otomobiller onun için yaşam felsefesi haline geldi. Mert, otomobiller hakkında kendini geliştirmek ve bilgilerini arttırmak adına soluğu Benzin Magazin’de aldı. Şu an Özyeğin Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği 1. Sınıf öğrencisi olan Mert, ileride elektrikli otomobiller üzerine çalışıp, kendi markasını kurma hayali kuruyor.