911 AİLESİ GENİŞLİYOR!

Stutgart’lı markanın temellerini oluşturan modeli 911, model ailesini genişletiyor. Üstelik son zamanların trendi olan elektrikli motorlarla değil, içten yanmalı motorlarla!

Son zamanlarda Taycan ve Taycan Cross Turismo gibi elektrikli modelleriyle gündemde olan Porshce, markanın CEO’su Oliver Blume’un yaptığı açıklamayla efsanevi modeli 911’den yeni gelişmeler olduğunu öğrendik. Blume, içten yanmalı motorlar konusunda söz verirken, geçtiğimiz yıl tanıtımı yapılan 992 isimli yeni versiyona geçiş yapan 911, yılın son günlerinde cabriolet versiyona da kavuştu. Şimdi ise gözler GT ve Turbo versiyonlarınu arıyor!

Oliver Blume, çok fazla detay vermese de, bahsedilen model ailesinin sınırlı sayıda üretileceğini söyledi. Seri üretim spor otomobillerin bile elektriklendiği bu devirde bu da demek oluyor ki, yeni 911’ler içten yanmalı sözü gerçek olacak.

Seriye önce Turbo versiyonla başlamayı planlayan Porsche, daha sonrasında GT modeline geçiş yapacak.

Yorumlar

yorum

911 AİLESİ GENİŞLİYOR!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.