Yeni Volkswagen Polo’nun Almanya web sitesinde konfigüratörü yayına girdi. Böylece Almanya fiyatları da açıklanmış oldu.

2018 Polo ‘çok pahalı’ diyebileceğiniz bir otomobil değil. Kardeş modeli Seat Ibiza’nın Almanya satış fiyatı 12.490 Euro’dan başlıyor. Ancak arzu ettiğiniz Polo’nun biraz dolu olmasını istiyorsanız etiketiniz 20 bin Euro’yu geçiyor.

Polo, VW’in MQB A0 platformundan üretilen ikinci model. Yerini alacağı modelden oldukça geniş. Hatta kabin ve bagaj hacmi anlamında beşinci nesil Golf ile mukayese edilebilecek kadar geniş. Hem bunu yapıp hem de baz fiyatı aynı tutabilmek Volkswagen için büyük bir başarı olarak adlediliyor.

Ama sanırız Trendline almak istemezsiniz. 14 inç saç jantlar ve boyasız kapı kolları olsun istemezsiniz değil mi? Volkswagen, bunlar için bile ekstra para istiyor. Öte yandan, yaya algılama özellikli Ön Çarpışma Asistanı standart olarak geliyor. Şimdilik bu donanımda sadece iki tip 1.0 litre TSI motor sunuluyor: 65 ya da 75 bg.

Ama eğer biraz güçlü olsun istiyorsanız 95 bg’lik 1.0 TSI’a yönlenmelisiniz. Bu da 5 ileri manuel şanzımanla 17.200, DSG ile 18.700 Euro’ya geliyor. Şimdilik dizel motor seçeneği yok, yeni 1.5 TSI ile halen test aşamasında. Bu nedenle bir an önce bir Polo’ya binmek istiyorsanız 3 silindirlileri tercih etmek zorundasınız ki dünyadaki en yumuşak kullanımlı 3 silindirli seçenek değiller.

Volkswagen, anladığımız kadarıyla fazla miktarda Polo Beats modeli satmak istiyor. Çünkü Highline’a göre daha büyük olan 16 inç jantları, subwoofer’lı 8 hoparlörlü ses sistemi ve deri direksiyon simidi avantajlarına rağmen 1000 Euro daha ucuza sunuluyor.

Polo’da opsiyon listesi neredeyse Golf kadar uzun: Kör nokta uyarısı 310 Euro, 210 km/s’ye kadar çalışabilen Adaptif hız sabitleyici 255 Euro, geri görüş kamerası için 490 Euro, Discover Media navigasyon sistemi için 565 Euro bunlar arasında en çok tercih edilecek olanlar. LED farlar ise 1000 Euro’nun biraz altında sunuluyor, ama hayalet kadran ile ilgili şimdilik bir seçenek görünmüyor.

 

 

 

Yorumlar

yorum

YENİ VW POLO FİYATLARI AÇIKLANDI

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.