YENİ TEASER GELDİ: MERCEDES-BENZ GLB

Mercedes’in SUV model ailesinin en yeni üyesi olma yolunda hazırlanan GLB-serisi, paylaşılan son teaser ile birlikte çok yakın bir zamanda bizlerle birlikte olacağını gösteriyor.

Mercedes-Benz’in A-Serisi tabanlı SUV modeli GLB, kübik tasarım formuyla hem genlerine bağlı hem de yenilikçi diyebiliriz. Paylaşılan son teaser görüntüsünde artık kamuflajsız bir şekilde objektif karşısına geçen GLB’nin tanıtımı da pek yakında olacak. Gölgeli bir görsel olmasına karşın, aracın gövdesinin genel yapısı, iç mekanda son nesil Mercedes-Benz modellerinden alıştığımız MBUX bilgi-eğlence sistemi ve akabinde çift ekranlı ön konsol tasarımı ve şık arka led stoplar gibi detaylar bu görselden belli oluyor. Bu arada belirtmek gerekiyor ki, GLB A-Serisi tabanlı dediğimizde boyutlar size fazla kompakt gelebilir. Hatta kübik tasarım denildiğinde son zamanlarda bu forma sahip tek SUV diyebileceğimiz Volvo XC40 gibi boyutlar düşünülebilir fakat tüm bunların aksine, GLB 7 koltuk opsiyonu bile sunuyor. İç mekanında ise A-Serisi tabanlı olmasından dolayı kabinde de A-Serisi kıvamında olacağını bekliyoruz.

Motor ve teknik konuda hala bir çok şeyi bilmiyor olsak da GLB’nin A-Serisi ve kompakt Mercedes-Benz modelleri ile aynı motor seçeneklerine sahip olacağını biliyoruz. İlerleyen zamanlarda da aracın 2.0 litrelik turboşarjlı bir AMG versiyonunun da gelmesi muhtemel.

Yorumlar

yorum

YENİ TEASER GELDİ: MERCEDES-BENZ GLB

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.