YENİ GOLF’ÜN AYAK SESLERİ

Herkes sekizinci nesil Volkswagen Golf’ü bekliyor. İşte yeni Golf hakkında bazı ipuçları.

Aradan yedi nesil geçmesine rağmen, Volkswagen Golf tartışmasız olarak kompakt sınıfın hatchback lideri. 300 hp’ye kadar olan gücü ve dört tekerlekten çekiş opsiyonlarıyla da her kesim ve nesle hitap eden Golf gelecek yıl değişecek.

Henüz yeni Golf’ün tasarımıyla ilgili fazla bir ipucu yok. Kleber Silva‘nın ilüstrasyonuna bakılırsa yeni Golf’ün önünde Arteon tasarımı olacak. Volkswagen’in yeni nesil geniş ızgara tasarımı da yeni Golf’teki yerini alacak gibi duruyor. Aynı 7 ve 7.5 versiyonlarındaki gibi GOlf 8 de MQB modüler platformundan üretilecek. Arka kısımdaysa Tiguan tarzı stoplar yerini alacak gibi görünüyor.

Üretimin 2019 Haziran ayında, merkez fabrika Wolfsburg’da başlaması planlanıyor. Yeni nesille birlikte 2.0 litrelik TDI motorda, tıpkı Mercedes’in 1.5 litrelik yeni motorları gibi mild hibrit bir sistem yer alacak. 12 volt sistem lityum ion batarya ile işbirliği yaparak 136 hp’den 204 hp’ye kadar güçler üretecek.

Golf BlueMotion da artık 48 Volt olacak ve 1.0 litrelik 3 silindir turbo TSI motorda yer alacak. Ayrıca GTI ve Golf R da daha fazla güç için benzer bir mild hibrit teknolojisini barındıracak.

Alman medyasına göre yeni Golf’te tıpkı Touareg ya da Mercedes-Benz A sınıfı gibi çift ekran teknolojisi kullanılacak. Auto Bild’in dediği doğru çıkarsa bu çift ekranlı yapı tüm Golf’lerde standart olacak.

Yorumlar

yorum

YENİ GOLF’ÜN AYAK SESLERİ

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.