YENİ B-SERİSİ TÜRKİYE’DE!

Mercedes-Benz’in kompakt aile otomobili B-Serisi’nin üçüncü nesli ülkemizde satışa sunuldu.

Kompakt MPV sınıfında Mercedes’in tek ve güçlü oyuncusu B-Serisi, geçtiğimiz yıl düzenlenen Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkmıştı. Aradan geçen 1 yılın ardından nihayet üçüncü nesil kompakt MPV ülkemiz yollarında!

Yenilikler Neler?

Selefine oranla 26 mm boyu uzayan B-Serisi, 4.419 mm’lik toplam uzunluğuyla ve 30 mm’lik artışla 2.729 mm uzunluğa ulaşan aks mesafesiyle karşımıza çıkıyor. Geliştirilen oturma düzeni ve artan aks mesafesiyle genişleyen iç mekanıyla B-Serisi selefine göre daha kullanışlı. Aynı zamanda küçük kardeşi A-Serisi’ne oranla 90 mm daha yüksek sürüş pozisyonuna sahip modelde görüş açıları da tüm MPV’lerin genlerinde olduğu gibi B-Serisi’ de de çok rahat.

S-Serisi’nden izler taşıyor!

Yeni B-Serisi, amiral gemisi S-Serisi’nin sürüş destek asistanlarından izler taşıyor. Sınıfının en aktif güvenlik sistemlerini sunan model, ilk defa kısmen otonom sürüş sunabilecek. S-Serisinden tanıdık radar sistemleriyle 500 metre mesafeye kadar tarayabilen B-Serisi, “Aktif fren yardımcısı” teknolojisini de standart donanım listesinde sunuyor.

Donanımları Neler?

Opsiyonel olarak ve ilk kez sunulan soğutmalı ve masajlı ön koltuklar, sınıfının gereği haline gelen 40:20:40 oranında katlanabilen arka koltuklar, orta sınıfa yaklaşan boyutlarıyla Mercedes’in güncel minimalist kabinini iç mekanında sunan B-Serisi ayrıca, Easy Pack isimli elektrikli bagaj kapağını da opsiyon listesine ekledi. Günümüz kompakt SUV modellerinde sık sık duyduğumuz “bagajın altına ayak uzatma” hareketi yani, temassız bagaj açma sistemi de B-Serisi’nin opsiyonları arasında yer alıyor.

Kaputun Altında Neler Var?

Yeni B-Serisi, kaputun altında da Mercedes’in kompakt modellerinde bulunan motorları paylaşıyor. Benzinli üniteler arasında 1.3 litrelik turbo beslemeli 136 beygir güce ve 200 nm torka sahip B180, listenin başını oluştururken, Euro 6d-TEMP normlarına uygun düşük hacimli dizel motorlarıyla da B-Serisi, düşük yakıt tüketimini ön planda tutanlar için selefinde olduğu gibi 1.5 litre hacmindeki dizel üniteyi sunuyor. B180d isimli seçenek, 116 beygir güce ve 260 nm torka sahip.

Yeni B-Serisi ülkemizde 235.500 Lira’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Yorumlar

yorum

YENİ B-SERİSİ TÜRKİYE’DE!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.