VOLVO 200 BİN ARACI GERİ ÇAĞIRIYOR

Yakıt sızıntısı problemi olduğu düşünülen 219 bin aracı geri çağıran Volvo, şu ana kadar herhangi bir sorun olmadığını açıkladı.

Potansiyel yakıt sızıntısı şüphesi ile geri çağırılan Volvo modelleri; 2015-2016 model yıllı V40, V40 Cross Country,  S60, S60 Cross Country, V60, V60 Cross Country, XC60, V70, XC70 ve S80’leri, 2015-2016 model yılı arasındaki XC90’ları kapsıyor. Hatalı yakıt borusunun motor kısmına sızmasından dolayı çatlaklar oluşabileceğini düşünen İsveç’li marka bu sebeple araçlarını geri çağırıyor.

Bir Volvo yetkilisinin yaptığı açıklamaya göre, bazı araçların motor kısmındaki yakıt hatlarından birinin içinde çatlaklar tespit edildiği ve buna bağlı olarak yakıt sızıntısı olabileceğini söyledi.

Çağırılan 219 bin aracı önlem amaçlı geri çağırdığını açıklayan Volvo, araç sahiplerini ilerleyen günlerde çağırarak ücretsiz sorunlarını giderecek.

Yorumlar

yorum

VOLVO 200 BİN ARACI GERİ ÇAĞIRIYOR

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.