Volkswagen T-ROC ve Seat Arona’nın kardeşi Skoda’nın şehirli SUV’si konsept tasarımıyla geçmişte karşımıza çıkmıştı fakat ismi belli değildi. İşte artık ismiyle ve bir kaç detayıyla “Kamiq” karşımızda.

İsmi daha önce duyan okurlarımız olabilir, çünkü Skoda’nın Çin’de satılan versiyonunun adı da Kamiq idi. Fakat bu iki model ismi dışında tıpa tıp aynı olmayacak.

Skoda’nın Vision X’inin küçük üretim versiyonu Kamiq, yeni görüntüleriyle karşımızda. Model T-Roc ve Arona ile birlikte VAG grubunun küçük Crossover serisini tamamlamış olacak. Tıpkı kardeşleri gibi MQB platformu üzerinde inşa edilecek. Yayınlanan teaser’a göre konsept tasarım Vision X tasarımına bağlı kalınan modelin arka kısmında da Octavia’dan esintiler olacak.

Motor yelpazesinde dizel cephesi netlik kazanmamışken, benzinli ürün gamı grubun en küçük hacimli versiyonu 1.0’la başlayıp 1.5 TSI’a kadar uzanacak.

Fiyat konusunda bir bilgi paylaşılmayan model, Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Yorumlar

yorum

SKODA, İSMİ BELİRLEDİ: SKODA KAMIQ

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.