TUCSON’A YENİ SEÇENEK

Hyundai’nin SUV kardeşlerden ortancası olan Tucson’a yeni donanım seçeneği eklendi. Seçeneklerini artıran başarılı model, rekabetin tavan yaptığı günümüz piyasasında düşük başlangıç fiyatıyla öne çıkmaya çalışıyor.

SUV’lerin otomobil piyasasındaki konumu malumunuz son yıllarda neredeyse zirvede. çoğu kullanıcı standart bir sedan ya da daha ufak hacimlere sahip hatchback modeller yerine, aynı modellerin yerden yüksek ve nispeten daha geniş versiyonları olan SUV/Crossover’ları tercih ediyor. Hal böyle olunca da ülkemizdeki vergi dezavantajı fiyatları uçurduğundan tüketici ilk olarak aracın fiyat etiketine bakıyor. Bu konuda da Avrupa’lı rakiplerine göre daha düşük başlangıç fiyatları sunan Koreliler, fiyat avantajlarını ellerinde tutmak istiyor. Bu konuda geçtiğimiz yıl kaputu altına düşük hacimli ama güçlü dizel ünitesini ekleyen Tucson, iyi giden satış rakamlarını korumak için müşterilerine yeni bir alternatif sunuyor. Style Plus!

Donanım Neler Sunuyor?

Giriş versiyon olan Style pakete ek olarak öne çıkan başlıca özellikler şu şekilde; panoramik cam tavan, 18 inç ebadında alüminyum alaşımlı jantlar, elektronik park freni, 7 inç’lik dokunmatik multimedya sistemi, geri görüş kamerası, krom ön ızgara ve krom cam çerçeveleri, ısıtmalı ön koltuklar ve yan aynalar altında yer alan aydınlatma lambaları öne çıkan donanımları oluyor.

Konuyla ilgili olarak Hyundai Assan genel müdürü Önder Göker de şu açıklamalarda bulundu:
“Style Plus ismiyle kullanıcılarımızın beğenisine sunduğumuz yeni donanım seviyesi, giriş ve orta seviye arasında ideal bir denge kuruyor. Bu versiyonla ilgili çok fazla talep aldık ve biz de bunu dikkate alarak satışa başladık. Çünkü 2019 yılı ilk çeyrek satış trendine göre Tucson, gücünü arttırarak yoluna devam ediyor ve segmentinde liderliğe koşuyor. Açıkçası, Kona ve Tucson modellerimizle beraber SUV satışlarımızı iki katına çıkarmak istiyoruz.” 

Bugüne kadar Avrupa’lı rakiplerinin karşısına yüksek donanım seçenekleriyle çıkarak rekabete dahil olan Koreliler, artan maliyetler ve zorlaşan şartlar nedeniyle tercih edilebilitesini düşürmemek adına alternatifler sunuyor. Fakat yine de belirtmek gerekir ki, Style Plus isimli bu donanım seçeneği bile teknolojik oyuncak dediğimiz (zengin donanımlı multimedya, sürüş destek sistemleri, elektrikli bagaj, vs.) donanımları hariç hala dolu diye tabir edebileceğimiz bir SUV olmuş. Bakalım, Tucson’un satışlarını daha da artırabilmek için iyi bir alternatif olacak mı ?

Yorumlar

yorum

TUCSON’A YENİ SEÇENEK

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.