MAKYAJLI ELANTRA TÜRKİYE’DE!

Geçtiğimiz yıl global pazarda satışa sunulan 6. nesil makyajlı Elantra’lar nihayet ülkemiz yollarında.

29 yıldır yollarda olan Hyundai’ın kompakt sedanı Elantra, 6. nesliyle ve makyajıyla karşımızda. Peki yenilikler neler?

Yenilikler Neler?

Aracın tasarımında makyajla birlikte keskinleşen hatlar daha iddialı ve şık bir görüntü sunuyor diyebiliriz. Ön yüzünde köşeli ızgara ve keskin ön farlar Elantra’nın yenilikleri arasında.

Profilden bakıldığında ise pek bir farklılığı bulunmayan modelin asıl yeniliği arka kısmında saklı. Koreli üreticinin sportif modeli Veloster’da gördüğümüz arka tampon tasarımı makyajlanan Elantra’nın arka kısmını tamamlıyor. Son zamanların en büyük trendlerinden biri haline gelen model adının büyük puntolarla bagaj kapağını kaplaması tasarımını makyajlanan Elantra’da da görüyoruz. Fakat her şey bir yana, tasarım görecelidir, yorum sizlerin.

Kaputu Altındaki Yenilikler Neler?

Makyaj öncesinde de olduğu gibi en üst donanım seçeneğinde sunulan 17 inç jantlar ve full Led farlarla makyajlı Elantra oldukça şık duruyorken, kaputu altında ise tek bir motor seçeneği sunuluyor. 1.6 litrelik atmosferik benzinli ünite 127 beygir güç ve 155 nm tork değeri sunuyorken, 6 ileri manuel veya 6 ileri otomatik şanzımanla tercih edilebiliyor. Amerika pazarı için 1.4 litrelik turbo benzinli ünitenin 125 beygirlik seçeneğini ve 2.0 litrelik atmosferik ünitenin 147 beygirlik versiyonunu sunan Hyundai, ülkemiz pazarında yalnızca 1.6 litrelik atmosferik üniteyle satışa sunuluyor.

Yaya algılama ve frenleme sistemi, şerit takip ve destek sistemi, ön çarpışma önleyici sistemi, kör nokta uyarı sistemi ve çapraz trafik algılama sistemi gibi bir dizi donanım kalemini bulunduran Elantra, 8 inçlik multimedya ekranıyla birlikte opsiyonel olarak 8 hoparlörlü infinity ses sistemini de sunuyor.

Liftback tarzındaki tasarımı, güncellenen kokpitiyle makyajlı Elantra 116.500 TL’den satışa çıkıyor. 7 yıl veya 100 bin km garanti sunan Hyundai, hurda teşviki ile makyajlı Elantra’sını 108.500 TL’den satışa sunuyor.

Yorumlar

yorum

MAKYAJLI ELANTRA TÜRKİYE’DE!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.