TESLA’DAN İZLER TAŞIYOR: MERCEDES-BENZ S-SERİSİ

Mercedes-Benz’in amiral gemisi S-Serisi, yeni versiyonuna kavuşmak adına son hız testlerde. Bu süre zarfında objektiflere yakalanan lüks modelde bazı detaylar oldukça dikkat çekici.

Dışarıdan Görünen Yenilikler Neler?

Önceki kamuflajlı S-Serisi haberimizde detaylarını netleştiremediğimiz bazı bilgiler, bu haberimizi yazdığımız sıralarda açıklığa kavuştu. Yeni S-Serisi, profilden bakıldığında her ne kadar pek değişim göstermemiş olsa da, bazı detayları var ki, oldukça ilginç.

Evet, bahsettiğimiz şey kapı kolları üzerinde bulunan kamuflaj. Mercedes, yeni jenerasyon S-Serisinde elektrikli basmalı kapı kolları kullanacak. İşin aslına bakacak olursak, bu durum yalnızca Mercedes için bir yenilik. Çünkü elektrikli basmalı kapı kolları teknolojisini daha önce Tesla, Aston Martin, Jaguar, Land Rover, Lexus ve hatta Hyundai modellerinde görmüştük. Bunun dışında güncellenen amiral gemisi, ön yüzünde yeni CLA ve CLS modellerinden tanıdığımız far tasarımıyla gelecek. Daha doğrusu yeni jenerasyon bu iki modelde gördüğümüz Mercedes’in yeni far grubunu S-Serisi’ne yakışır bir biçimde modelin üzerinde göreceğiz.

Kabinde Neler Bizleri Bekliyor?

Başlığımızda bulunan Tesla vurgusu, aslında sadece elektrikli kapı kolları için değildi. Yeni S-Serisi aynı zamanda içeride de Tesla havası estirecek. Orta konsolda bulunan bazı fiziksel tuşları kaldırıp yerine dikey konumda devasa bir dokunmatik ekran yerleştiren marka, gösterge grubunda da aynı şekilde oldukça iri bir ekran sunacak. Kısacası S-Serisi, bolca teknoloji ile gelecek!

Mercedes-Benz’in yeni S-Serisi’nin üretimine önümüzdeki yıl başlanacak. Merakla bekliyoruz.

Fotoğraflar: Carmagazine

Yorumlar

yorum

TESLA’DAN İZLER TAŞIYOR: MERCEDES-BENZ S-SERİSİ

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.