TANITILDI: FERRARI P80/C

Dün Hong Kong’da önceki haberimizde bahsettiğimiz bir Ferrari bayiinde tanıtımı gerçekleştirilen Ferrari’nin yalnızca 1 adet üreteceği modeli P80/C tanıtıldı!

2015 yılı gibi projesine başlanan otomobil, Ferrari’nin yarım asır önceki yarış otomobillerini andıran tasarıma ve oldukça agresif bir duruşa sahip. Trafiğe çıkamayacak olan araç, bu sebeple daha cesurca tasarlanmış. Bu söylediklerimizden tam olarak şunu kastediyoruz, Ferrari aracına istediği oranlarda genişlik verebilmiş. Ayrıca kaput ve arka çamurluk kısımlarında oldukça iri hava girişlerine yer verilmiş. Oval ön cam ve akabinde tavan tasarımı ise aerodinamiği artırırken, estetiksel açıdan da araca başka bir boyut kazandırmış. Pist odaklı bir otomobil olmasının verdiği özgüvenle de arka kısımda devasa bir spoyler yer alırken, tamponda ise fazlaca agresif bir difüzör kullanılmış.

İç mekanda ise zaten daha normal(!) otomobillerinde minimalist bir düzen sunan Ferrari, tamamen pist odaklı olan P80/C’yi de bu duruma uygun geliştirmiş. Yarış direksiyonu ve yarışa odaklı düğmelerin bulunduğu kokpit aslında bir GT3 klasmanındaki otomobilin kokpitine sahip.

Hepimizin merak ettiği fiyat konusuna gelecek olursak, Ferrari daha önce de bu tarz projelerinde olduğu gibi P80/C projesinde de ne yazık ki fiyatını açıklamadı.

LaFerrari İddiaları Doğru Mu?

Bu iddialar lansmandan edindiğimiz bilgilere göre doğru değil. Model aslında 488 GT3 yarış otomobili baz alınarak geliştirilmiş.

 

Yorumlar

yorum

TANITILDI: FERRARI P80/C

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.