Volkswagen’in küçük kompakt SUV’u T-Roc’un daha güçlü spor bir modele yani Volkswagen’ce R modeline sahip olacağı bir süredir konuşulan haberler arasındaydı.

Bu sefer ise T-Roc R, kendini tanıtacak isim yazıları olmadan test edilirken yakalandı. Modelin T-Roc R olduğunu belirten detaylar ise arkasındaki 4 egzoz çıkışlı difüzörü ve R modellerinin vazgeçilmesi olan 4MOTION çekiş sistemine sahip olduğunu belirten arkadaki logo oldu.

T-Roc’un R versiyonu için markanın bilinen ve sevilen 2.0 litrelik turbo beslemeli benzinli motorunun kullanılacağı bilinenler arasındaydı. Bu motorun 310 beygir güç ve 400 Nm tork üretmesi bekleniyor. Tüm bunlarla beraber küçük SUV, launch control(kalkış sistemi) ve 1.4 ton civarı bir ağırlığa sahip olmasınında etkisiyle tahmini 5 saniye gibi bir sürede 0-100 km/s hızlanmasını yapabilecektir. Bu değerler Golf R göz önünde bulundurulduğunda gerçek olabilme ihtimalini de fazlasıyla doğruluyor.

Aynı zamanda VW tarafından Tiguan R modelinin R versiyona sahip 2. SUV olacağı ve Arteon R modelinin de üretileceği söylenenler arasında. Bir diğer beklenen ise bu yeni 3 farklı R otomobilin bu yıl içinde tanıtılacağı. Bakalım VW yeni R modelleriyle beraber nasıl bir izleyecek hep beraber ilerleyen günlerde göreceğiz.

 

Yorumlar

yorum

T-ROC R SPOR EGZOZLARIYLA GÖRÜNTÜLENDİ

About The Author
- Otomobillere olan düşkünlüğü çok küçük yaşlarında başladı. Henüz daha 5-6 yaşlarındayken direksiyonun başındakinin kucağına atlıyor ve araba sürmeye çalışıyordu. Bu hastalığı gün geçtikçe ilerledi ve otomobiller onun için yaşam felsefesi haline geldi. Mert, otomobiller hakkında kendini geliştirmek ve bilgilerini arttırmak adına soluğu Benzin Magazin’de aldı. Şu an Özyeğin Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği 1. Sınıf öğrencisi olan Mert, ileride elektrikli otomobiller üzerine çalışıp, kendi markasını kurma hayali kuruyor.