BMW’nin M4 GTS’ini ya da Mercedes-AMG’den gelecek C63 R modellerini unutun. Çünkü Jaguar yakın zamanda en güçlü kedisi XE SV Project 8’in iplerini salacak.

Jaguar Land Rover’ın Special Vehicles Operations, yani Özel Otomobiller Departmanı tarafından hazırlanan XE’den 300 adet üretilecek. 2014’te tanıtılan F-Type Project 7’den sonra SVO’nun sınırılı sayıda ürettiği ikinci model olacak Project 8’de de diğer özel modeller gibi süperşarjlı 5 litrelik bir V8 yer alacak. 600 hp güç üretecek bu motor XE SV Project 8’e Jaguar’ın bugüne kadar ki en hızlı yol otomobili ünvanını kazandıracak. Goodwood Festival of Speed’de tanıtılacak otomobilin detaylı teknik verileri de orada paylaşılacak.

Yorumlar

yorum

SVO’DAN JAGUAR’IN EN GÜÇLÜSÜ

| Haber, Jaguar |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.