RANGE ROVER AİLESİNE SPORCU KARDEŞ GELİYOR

Land Rover’ın Range Rover ailesine daha sportif yeni bir kardeş geliyor

İlk Range Rover prototiplerinden biri olan Velar’ın ismine sahip olacağı konuşulan bu modeli birkaç hafta sonra göreceğiz. Ailede Evoque ile Sport arasındaki boşluğu dolduracak. Autocar dergisinin haberine göre bu yeni otomobil F-Pace’teki IQ platformunu kullanacak. F-Pace’in aksine tüm versiyonları dört tekerlekten çekişli olacak. Velar’ın da hedefinde Porsche Macan bulunuyor.

Yine F-Pace’te olduğu gibi dört ve altı silindirli motorların yer alması bekleniyor. Fakat gelen başka bilgilere göre ilerleyen zamanda altı silindirliler sahneden çekilebilir. Yani başroldeki Ingenium motorların yeri sağlam olacak. IQ Platformu sayesinde Range Rover Velar gelecek I-Pace’in elektrik teknolojilerinden de faydalanabilir. Bu durum Çin pazarı için önemli olacaktır.

SVR F-Pace’e süperşarjlı bir V8 koyarak GLC63 ve X3M ile kızışacak hızlı küçük SUV pazarından kendine pay çıkaracak. Velar’ın bu üniteyi kullanması bizce faydalı olur.

Yorumlar

yorum

RANGE ROVER AİLESİNE SPORCU KARDEŞ GELİYOR

About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.