Bugün yeni Ford Focus ile ilgili haberlerle boğulduk. Ancak Focus sedan’dan hiç bahsedilmiyordu. İşte karşınızda Çin’de üretilecek 2019 Ford Focus Sedan.

Carnewschina.com’dan gelen habere göre gelecek otomobilin görüntüleri, az çok ülkemizdeki Focus Sedan hakkında da ipuçları veriyor. Tabi ki Çin pazarı için üretilen versiyonun kabin içindeki ‘ucuz kalite’ görüntüsü sizi aldatmasın. Avrupa için üretilen modellerin aksine Çin’de konsol üstünde sert plastik kullanılıyor. Koltuklardaki PVC deri kaplamanın kalitesi de sakın size konfor hakkında kötü bir intiba bırakmasın. Özellikle Titanium ve Vignale’deki malzeme kalitesine şaşırabiliriz.

Burun yapısı, özellikle de sis farları Avrupa’daki Focus Estate, yani station’ları andırıyor. Omuz çizgisi ve yan camların çerçeveleriyse bize yeni çıkacak Mazda 3 hakkında ipuçları veriyor olmasın sakın?

Aynı hatchback ve Estate versiyonlar gibi C2 platformunu paylaşan Focus Sedan, Çin’de 1.0 ve 1.5 litrelik EcoBoost benzinli motorlarla üretilecek. 6 ileri manuel şanzıman ve silindir deaktivasyon teknolojisinin standart olarak geldiği modelde 8 ileri otomatik opsiyon olarak alınabiliyor.

 

Yorumlar

yorum

PEKİ YA FOCUS SEDAN?

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.