Avrupa’nın ve Türkiye’nin en çok satan SUV crossover modeli qashqai makyajlı haliyle Cenevre’de tanıtıldı.

2007’den beri 2.3 milyon adet satan Qashqai makyajla birlikte daha premium bir algı yaratmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda otomobil içinde, dışında ve teknolojik özelliklerinde pek çok yenilik yer alıyor.

Dışarıdan bakıldığında marjinal bir değişiklik yok ancak yeni farları ve ön tamponu Qashqai’nin daha modern görünmesini sağlamış. Arka kısımda da stop lambalarıyla birlikte ufak dokunuşlar yapılmış. Yeni direksiyonun dikkat çektiği kabinde yeni Tekna+ donanımıyla birlikte üç boyutlu desenlere sahip nappa deri döşeme de yerini almış. Arayüzü güncellenen NissanConnect isimli multimedya sistemi de artık yedi hoparlörlü BOSE müzik sistemiyle birlikte tercih edilebilecek.

Sürüş kalitesi ve konforu iyileştirmek için süspansiyonu da elden geçen Qashqai’de yol, rüzgar ve ses izolasyonu adına geliştirmeler de yapılmış. Gürültüleri daha iyi emen materyaller ve daha kalın camlar otomobilde yerini almış. Bir başka önemli yenilik ise Nissan’ın ProPILOT isimli yarı otonom sürüş teknolojisinin Qashqai’de yer alacak olması. Nissan’ın da Volvo gibi araçlarında sıfır ölüm hedefini gerçekleştirmesi yolunda iyi bir hamle olduğu söylenebilir.

Makyajlı haliyle Temmuz ayında satışı başlayacak Nissan Qashqai’nin başarılı motorlarında bir yenilik şimdilik görünmüyor.

Yorumlar

yorum

LİDER QASHQAI MAKYAJLANDI

About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.