Audi, Detroit’te tanıttığı Q8 konseptinin devamı niteliğindeki Q8 Sport Concept’i tanıtarak üretim versiyonu öncesi son provasını yaptı.

Tasarımı gelecek Q8’in ipuçlarını verse de Audi için önemli olan kısım kaputun altında yer alıyor. Hibrit güç ünitesine sahip otomobilin 3 litrelik V6 TFSI motoru 450, 48 Volt kaynaklı elektrik motoru da 26 hp güç üretiyor. Sistemin 700 Nm’lik bileşke torku koca SUV’un 4.7 saniyede 0-100 hızlanmasını gerçekleştirmesine olanak tanıyor.

Bagaj zeminin altında yer alan bataryalar otomobile kısa sürüşlerde, dur-kalklarda, manevralarda ve park ederken güç sağlıyor. 85 Litrelik yakıt deposu bulunan Q8 bir depoyla 1.200 km yol kat edebiliyor.

Bu hibrit ünitenin gelecek Audi modellerinde de kullanılacağı söyleniyor. Q8’in üretim halini de 2018 de göreceğiz ama bu konseptten çok farklı olmasını beklemiyoruz.

Yorumlar

yorum

AUDI Q8’İN SON PROVASI

About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.