Bu telefonunun aslında tam olarak Lamborghini Automobili fabrikasının bir ürünü olduğu söylenemez. Lamborghini markasının asıl patronu Ferruccio Lamborghini’nin oğlu Tonino LAmborghini tarafından işletilen ayrı bir şirket tarafından üretiliyor. Bu şirket aynı zamanda Lamborghini adını kullanan lüks tüketim malzemelerini de üretiyor ve satıyor. Bunlar arasında spor kıyafetler, saatler ve gözlükler gibi ürünler bulunuyor. Bunların yanında butik oteller ve restoranlar da şirketin bünyesi altında işletiliyor. Tabi ki iki firma arasında kuvvetli bir bağ var ve aynı kızgın boğa logosunu paylaşıyorlar.

Tonino’nun son akıllı telefonunda da Lamborghini otomobillerinden alınan materyal ve özellikler var. Süper otomobillerde kullanılan obnoxius metali bu telefonun kasasında bulunuyor. Ayrıca Antares cam da ALPHA ONE telefonun tüm ön yüzeyini kaplayan ekranı oluşturuyor. Telefonun tüm yüzeyi ekran demişken sadece yüzde 1’ini çerçeve oluşturuyor. Arka kısımsa yine otomobillerin koltuklarının da kaplandığı özel İtalyan derisinden. Arkada kontrast olarak da altın renkli metaller kullanılmış. Kamera çerçevesi ve diğer plastik malzemeler de yine altın renginde temayı devam ettiriyor.

Teknik detaylara gelince; ALPHA ONE’da 5.5 inçlik bir QHD ekran, 4 GB ram, 64 GB genişletilebilir hafıza, çift SIM kart desteği, Qualcom Snapdragon 820 chip ve 3250 mAh batarya gibi özelliklere sahip. Şimdilik sadece Rusya pazarı için bir fiyat belirlenmiş ve bu da 2100 dolara denk geliyor. ALPHA ONE, dİğer ülkelerdeyse önümüzdeki aylarda satışa çıkacak.

Yorumlar

yorum

LAMBORGHINI CEP TELEFONU KAÇ PARA?

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.