KUZEY AMERİKA’YA ÖZEL FOCUS RS

Gelmiş geçmiş en eğlenceli hot hatch modellerinden biri olan Focus RS‘in çok daha agresif RS500 versiyonuyla meşgul olan mühendisler, A.B.D. ve Kanada’da sınırlı sayıda satılacak özel bir versiyon hazırlamayı ihmal etmemişler.

Focus RS Limited Edition, bu versiyona özgü dikkat çekici “Yarış Kırmızısı” rengiyle üretiliyor. Tabi aynı zamanda tanıdığımız Azot Mavisi renkle de sipariş verilebilecek. Fakat renginden daha dikkat çekici olan bir şey daha var: Ön aks için Quaife imzalı mekanik sınırlı kaydırmalı bir diferansiyel. Bu yeni diferansiyelin otomobilin yol tutuşunda çok önemli bir etkisi olacağı şüphesiz. Özellikle viraj çıkışlarındaki hızlanmalarda.

Bu yeni sınırlı sayıdaki RS’in donanım seviyesinde ısıtmalı aynalar, direksiyon ve Recaro koltukları gibi donanımlar bulunuyor. Dışarıda da siyah ayna kapaklarına, siyah spoylere, siyah tavana ve 19 inç boyutundaki siyah jantlara yer verilmiş. Focus RS Limited Edition A.B.D. için 1000, Kanada için 500 olmak üzere toplam 1500 adet üretilecek.

Yorumlar

yorum

KUZEY AMERİKA’YA ÖZEL FOCUS RS

| Ford, Haber |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.