JETTA MARKA OLUYOR!

Çin’de genç kesime daha uygun fiyatlı otomobil sunma fikriyle hayata geçecek olan projeyle, “Jetta” ismi marka olacak. Marka ilk etapta 3 adet modelle piyasaya giriş yapacak.

Renault’un Dacia ile yakaladığı başarının arkasında, aynı teknolojiyi daha uygun fiyata, daha düşük maliyetlerle farklı bir logo altında vermek vardı. Bunu senelerdir iyi bir şekilde yürüten Fransız markanın haklı başarısını tatmak isteyen Volkswagen, Jetta modelini marka yapacak.

Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre Çin’de Jetta markası adı altında Jetta VA3 (şu anki Jetta), Seat Ateca’yı temsilen Jetta VA5 ve Seat Tarraco’yu temel alan Jetta VA7 isimli modelleri ile piyasaya çıkacak.

Söylentilere göre Volkswagen’in Çin’deki ortağı FAW markasının “Chengdu” fabrikasında üretim gerçekleştirilecek. Ayrıca Jetta, VW logosunu kullanmayacak, kendi logosu da olacak. Ayrıca İspanyol marka Seat’da Çin pazarında yer almadığı için modellerin farklı bir isimle satılması Seat’ı zora sokmayacak.

Yorumlar

yorum

JETTA MARKA OLUYOR!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.