İRİ MINI MAKYAJLANDI

İngiliz marka, en “büyük” MINI’sini ikinci kez makyajladı. İlk kez 2015 yılında tanıtılan ikinci jenerasyonda değişiklikler dikkatli gözlerin anlayacağı cinsten.

Tasarımda Farklılıklar Neler?

İri MINI’nin ön yüzüne bakıldığında aracın çıtalarla aşağıya doğru uzatılmış yeni ızgarası dikkat çekiyor. Modelin S türevlerinde ise bu ızgara ağa benzer bir görüntü oluşturuyor. Ayrıca ön yüzünde Clubman halen standart olarak halojen farlarla gelirken, siyah çerçeve ve reflektör gibi yenilikler mevcut. Ayrıca opsiyonel olarak alınabilen led farlarda bu bahsettiğimiz halkalar beyaz renk oluyor. Bir başka far opsiyonu ise aktif viraj aydınlatması sunan adaptif led farlar olurken, ayrıca otomatik uzun far da opsiyon listesinde yer alıyor.Aracın arka yüzünde ise pek bir değişiklik görünmüyor. Yalnızca MINI’nin marka imzası niteliğindeki arka stopları markanın en iri modelinin de arka yüzünde yer almaya başladı. Union Jack adı verilen bu stoplar, bildiğiniz üzere stopların tabanında Birleşik Krallık bayrağı temasını taşıyor.

Aracın gövde kısmını bitirmeden önce şunu da ekleyelim, MINI Clubman, renk paletine 3 yeni renk daha ekledi. Indian Summer Red, British Racing Green ve Enigmatic Black isimli renkler tercih edilebilecek iken, aracın sürüş anlamındaki tek yeniliği ise sürüş yüksekliğini 10 mm alçaltmış sportif süspansiyonlar. Ayrıca opsiyon listesinde de Comfort ve Sport ismiyle iki seçenek yer alıyor.

İçeride Yenilikler Neler?

Markanın Leather Chester adını verdiği deri döşeme, makyajla birlikte Malt Kahverengisi, Indigo Mavisi, Uzay Grisi gibi tonlarda tercih edilebiliyor. Multimedya sistemi konusunda da standart olarak gelen 6.5 inç’lik ekran, opsiyonel olarak 8.8 inç olarak da tercih edilebilecek.

Motor Seçenekleri Aynı Mı?

Aracın Avrupa’da motor seçenekleri aynı kalmış. Benzinli seçenekler bildiğiniz üzere 1.5 litrelik 3 silindirli turbo ünitenin 102 ve 136 beygirlik seçenekleriyle yola devam ederken, 2.0 litrelik 4 silindirli 192 beygirlik I4 motorlar da seçenekler arasında var olmaya devam edecek. John Cooper Works seçeneği ise şimdilik olmasa da, daha sonra aileye dahil olacak. Son olarak dizel seçeneklerde de değişiklik olmadığından mevcut 1.5 litrelik 3 silindirli 116 beygirlik ünite ve 2.0 litrelik ünitenin 150 ve 190 beygirlik versiyonları kaldığı yerden devam edecek. Ayrıca güçlü benzinli ve dizel seçeneklerde All4 opsiyonu da sunulacak.

Yorumlar

yorum

İRİ MINI MAKYAJLANDI

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.