HONDA, TÜRKİYE’DE ÜRETİME DEVAM MI EDECEK?

Geçtiğimiz günlerde detaylarını açıkladığımız Türkiye’deki Honda fabrikasına ilişkin konuda yeni haberlerimiz var. Honda, ülkemizde ucuz Civic Hb üretebilir!

Kocaeli Şekerpınar’da bulunan Honda fabrikasına sağlanacak olan cazip teşviklerle Avrupa ve bölge pazarları için yeniden banttan Civic inebilir.

Honda’nın İngiltere’deki fabrikasının kapanması kararının ardından ülkemiz için yeni bir fırsat yaratabileceğini açıklayan tedarik sanayiciler, Japon markanın elektrikli ve hibrit araçlarını ülkemizde üretebileceğini söylüyor.

Modaya ayak uydurmak yerine diğer hemşehri firmalar gibi alternatif yakıt kaynaklarına yönelmeyi kendine motto edinen Honda, İngiltere’de her ne kadar sebebi o değil şeklinde açıklamalar yapılsa da, Brexit etkisiyle fabrikasını kapatma kararı aldıktan sonra ucuz elektrikli ve hibrit otomobillerini ülkemizde üretmeye devam edebilir. Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, henüz fabrikanın geleceğine dair verilmiş net bir karar olmadığını, bu konuda beklemede olduklarını söyleyerek bizlere de Honda’nın Türkiye’de kalacağına dair bir umut vaat etmiş oldu.

Yorumlar

yorum

HONDA, TÜRKİYE’DE ÜRETİME DEVAM MI EDECEK?

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.