Yakın geçmişte satışa çıkan Seat Ateca SUV, markanın ürün gamını tamamen farklı bir yöne çeken önemli bir model. Ateca ile Seat’ın Volkswagen grubunda konumlandırıldığı yer daha da netleşmiş oldu; pahalı bir Skoda ya da daha ucuz bir Volkswagen.

İspanyolların tek otomobil markası olan Seat’ın en güçlü olduğu pazarlardan biri kendi evi. Seat da bunun farkında ki daha sportif versiyon olan Ateca FR’ın lansmanını 2017 Barselona Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirecek.

FR’ı diğer Ateca’lardan birkaç görsel öğe farklılaştırıyor. Alüminyum tavan rayları ve cam çerçeveleri, parlak siyah radyatör ızgarası, modifiye edilmiş ön ve arka tamponlar bunlar arasında en belirgin olanlar. Tüm bunları farketmeyecekler için Seat bagaja da bir FR logosu yerleştirmişler. Sportif detaylar kabinde de devam ediyor. Dört tekerlekten çekişli FR’da alüminyum pedallar, deri kaplı spor direksiyon simidi, parlak siyah kaplamalar ve alkantara koltuklardaki kırmızı dikişler FR’ın ipuçları.

Kaputun altı ise bu kadar ilgi çekici gözükmüyor. Ateca FR’ın 2.0 litre 190 bg’lik dört silindirlisi Ateca’yı 100 km/s’ye 7.5 saniyede çıkartıyor ama sürücüsünü bir Cupra kadar etkileyemiyor. Dört tekerlekten çekiş gibi 7 ileri DSG şanzıman da FR’da standart donanımda.

Yorumlar

yorum

HIZLI SEAT ATECA GELİYOR

| Haber, Seat, Son Durum |
About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.