GÜLE GÜLE VICTORY

Ünlü motosiklet markası Victory, sahibi olan Polaris firması tarafından kapatılıyor.

Bu hareket, daha kârlı alanlara odaklanabilmek için yapılmış, buna Indian markası da dahil.

Bu açıklama Polaris tarafından, “bir an önce Victory motosikletlerini ve ilişkili tüm operasyonları durdurun” kısa bir süre önce yapıldı.

Bayilere bu konuda yardımcı olunacağı ve 10 yıl boyunca yedek parça sağlanacağı belirtildi. Aynı zamanda servis ve garanti kapsamı devam edecek.

Polaris CEO’su Scott Wine; “Bu benim, takımım ve Polaris yönetim kurulu için inanılmaz zor bir karar” dedi.

Şunları ekledi;

“Son 18 yılda, demiri döverek bir Victory’ye dönüştürürken, sadece güzel işler yapmadık, aynı zamanda kalpleri ve ruhları da kazandık. Başardıımız işlerden dolayı gururluyuz.”

Açıklamaya göre, firma, mantıklı tekliflere açık.

“Motosiklet sektöründeki rekabetçi ortamın baskısı Victory için bir süredir sert rüzgarlar estiriyordu. Değişen kullanıcı tercihleri ve talepleri doğrultusunda yapılması gerekli global açılım ve ek yatırımlar, ayrıca Indian Motorcycle’daki büyüme potansiyeli ve mevcut güçlü performans düşünüldüğünde, Polaris mevcut iş gücünü ve enerjisini farklı bir noktaya kanalize etmeyi uygun buldu.”

“Bu karar Polaris’in karlılığını artırmak, çevre dostu çözümler sunmak  ve rekabetçi endüstri içerisinde doğru konumlanmasını sağlamak adına önemli bir adım”

Bazı Victory modelleri:

Yorumlar

yorum

GÜLE GÜLE VICTORY

About The Author
- Hobisini mesleği yapmaya çalışıyor. Aslen Y. Bilgisayar Mühendisi olan, reklam ve pazarlama, marka konumlandırma konularıyla yakinen ilgilenenmesiyle, dünya standardında projeleri Türkiye motosiklet sektörüne getirmeyi hayal edindi. Olmadı. Şimdi ise yazılım mesleğine geri döndü. Kawasaki Ninja Zx-7r '98 kullanıyor.