GOLF 8 GÖRÜNTÜLENDİ!

Kompakt hatchback segmentinin şekillenmesinde standart ve GTI versiyonlarıyla büyük rol oynayan efsanevi model Golf’ün geçtiğimiz ay paylaşılan kamuflajsız görselinin ardından ikinci kez yoğun kamuflajıyla tekrar görüntülendi. Nesillerdir radikal değişiklikten kaçınan model, 8. neslinde de bu geleneği devam ettirecek gibi görünüyor.

Tasarımı Nasıl?

MK 7.5’da denilen 7. neslin hafifçe makyajlanıp piyasaya sunulmasının ardından güncel Golf, son zamanlarını yaşıyor diyebiliriz. Kamuflaj bir miktar yanıltsa da, yeni Golf’ün 4.25 m’lik boyu bir miktar uzayacak diyebiliriz. Grubun diğer modellerinin tanıtımından anladığımız kadarıyla düzenlenen MQB platformuyla boyut artışı yalnızca görsellikte kalmayarak kabine de yansıyacaktır diye düşünüyoruz. Yine güncellenen platform sayesinde Golf’ün bir miktar hafiflemesi de beklentiler arasında. Açıkta bırakılan ön ve arka farların da görünüşü itibari ile daha ince bir tasarıma kavuşacağını da söyleyebiliriz.

Motor Seçenekleri Neler Olacak?

Aracın kaputu altında aslında neredeyse hiç bir değişim olmayacak. Benzinli üniteler olarak 1.0 TSI ve 1.5 TSI yer alacak iken, düşük hacimli dizel konusunda 1.6 TDI yerini koruyacak. Bazı pazarlarda satışı yapılan 2.0 TDI da düşük hacimli gibi mevcut yerini koruyacak. Aracın ateşli versiyonları GTI ve R’da ise 2.0 TSI ünite kaldığı yerden devam edecek. Şanzıman seçenekleri de bildiğimiz gibi 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG ile devam edecek.

Herkesin aklındaki asıl soru ise “yeni Golf Cenevre’de karşımıza çıkacak mı?” oluyor. Fakat kamuflajın yoğunluğundan da anlaşıldığı gibi otomobil bu ay karşımıza çıkmayacak. Dedikodular arasında aracın mayıs ayında tanıtılıp haziran ayında satışa sunulması bekleniyor.

Segmentinde limitleri belirleyip “Golf sınıfı” gibi genel bir algı oluşturan VW Golf, yakında daha belirgin hatlarıyla ve yeni detaylarıyla bizlerle olacak. Bizi takip etmeye devam edin!

 

 

Yorumlar

yorum

GOLF 8 GÖRÜNTÜLENDİ!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.