GELECEK BMW M5 İKİ FARKLI DÜNYAYI BİR ARADA SUNACAK

BMW yeni 5 Serisi’ni tanıttı. Gittik kullandık beğendik ve sizlerin de beğenisine sunduk. Fakat heyecanla beklediğimiz versiyon en ateşli olan M versiyonu. Prototipleri hazırlanan otomobil görsellerde de gördüğünüz üzere testlere başladı bile.

Ne yazık ki otomobilin dört tekerlekten çekişli olarak üretileceği sızan haberler arasındaydı ve doğruluğu onaylandı. Fakat Bimmertoday sitesinin ismini vermediği bir BMW çalışanı yeni M5’le ilgili önemli ayrıntılar paylaştı. Bu bilgi M5’in karakterinin değişeceğiyle ilgili bütün endişeleri ortadan kaldıracak cinsten.

M5’in en büyük rakibi Mercedes-AMG E63 desek yanlış olmaz. Dört tekerlekten çekişli Mercedes’te gücün büyük bir kısmını arka tekerlere ileten bir “Drift Modu” bulunuyor. BMW ise bu teknolojiye daha kesin bir cevap verecek. Kabindeki bir düğme yardımıyla otomobil dört tekerlekten çekişten tamamen arkadan itişe geçebilecek. Bu sayede kaygan zeminlerde güvenli, pistte de eğlenceli BMW karakterini koruyacak ve bu sayede hızlı sedanların eğlence anlayışı kaybolmamış olacak. Daha da iyisi M5 hayranlarının yüreklerine su serpilmiş olacak.

BMW henüz yeni M5 ile ilgili resmi bir bilgi paylaşmasa da 620 hp’nin üzerinde güce sahip 4.4 litrelik çift turbo beslemeli bir V8 kullanacak. M Departmanı’nın patronu Frank van Meel’in açıklamalarına göre de F10 jenerasyonunun bazı ülkelerde bulunan manuel şanzıman seçeneği az talep nedeniyle tarih olacak.

Yorumlar

yorum

GELECEK BMW M5 İKİ FARKLI DÜNYAYI BİR ARADA SUNACAK

| Haber, Son Durum |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.