FORD, GT’NİN TEKNİK DETAYLARINI (NİHAYET) PAYLAŞTI

Ford’un GT’si iki yıl önce ortalığı ayağa kaldırmıştı. Teknik verileri paylaşılmadan 500 adetlik üretim kotası için 6.506 kişi talepte bulundu ve hepsi satıldı

Sadece 3.5 litrelik çift turbo V6’ya sahip olacağını bildiğimiz otomobille ilgili artık daha fazla bilgiye sahibiz. EcoBoost teknolojili bu motor 6.250 d/dak’da 650 hp güç ve 5.900 d/dak’dan itibaren 745 Nm tork üretiyor. Kuru ağırlıysa 1.385 kilogram olarak belirtilmiş. Yakıt ve diğer sıvılarla birlikte bu ağırlığın 1.450 kilogram civarında olacağını söyleyebiliriz. Son hız konusunda Ford’un en hızlı otomobili ünvanını kazanan GT saatte 347 km/s hıza çıkabiliyor. Tüketim konusunda Ford verilerin değişken olduğunu söylese de bağımsız kuruluşların testlerinde GT’nin yüz kilometrede şehir içinde 21.3, şehir dışında da 13 litre yakıt tükettiği iddia edildi.

Yorumlar

yorum

FORD, GT’NİN TEKNİK DETAYLARINI (NİHAYET) PAYLAŞTI

| Ford, Haber |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.