AUDI’NİN ELEKTRİKLİ OTOMOBİL HEDEFİ NE?

Otomobil üreticileri önümüzdeki yıllarda satmayı planladıkları elektrikli otomobil sayısı hedeflerini teker teker açıklamaya başladı. Ancak hiçbiri Audi kadar net bir tarih vermedi.

Audi, yıllık genel kurul toplantısını geçtiğimiz günlerde düzenledi. Toplantı boyunca ulaşılan hedefler ve belirlenen yeni hedefler bol bol tartışıldı. Belirlenen hedefler arasında ise en dikkat çeken Audi.Vorsprung.2025 isimli dosya oldu.

Alman marka önümüzdeki yıllarda üreteceği elektrikli modellerin listesini ve planlarını çoktan yapmış durumdaydı. Fakat bugün ortaya çıkan dosyada, markanın 2025 yılına kadar 800.000 adet elektrikli otomobil satma hedefi belirlediği görülüyor.

2025 yılının seçilme sebebi ise markanın planları doğrultusunda 2025 yılına kadar 20 adet elektrikli otomobilin üretilecek olması. Bunlardan ilki e-tron SUV ve ardından gelecek model ise e-tron Sportback olacak. 2020 yılında e-tron GT adı verilen premium kompakt segment adı verilen model tanıtılmış olacak.

HABER: E-TRON SUV'UN MENZİLİ NE KADAR?

Audi aynı zamanda VW grubundaki kardeşlerinden biri olan Porsche ile beraber çalışacak. Birlikteliklerinde orta ve üst sınıf otomobillerin elektriklenmesi için alt yapı çalışmaları yapacaklar.

Son olarak markanın başkanı Rupert Stadler “Elektrik konusunda üst sınıf markalar arasında 1 numara olmak istiyoruz. Her gün sürebilmek için uygunluk, kalite ve müşterilerimiz için sürüş zevki gibi konularda hiçbir ödün vermeden bunu yapmak istiyoruz.” dedi.

 

Yorumlar

yorum

AUDI’NİN ELEKTRİKLİ OTOMOBİL HEDEFİ NE?

About The Author
- Otomobillere olan düşkünlüğü çok küçük yaşlarında başladı. Henüz daha 5-6 yaşlarındayken direksiyonun başındakinin kucağına atlıyor ve araba sürmeye çalışıyordu. Bu hastalığı gün geçtikçe ilerledi ve otomobiller onun için yaşam felsefesi haline geldi. Mert, otomobiller hakkında kendini geliştirmek ve bilgilerini arttırmak adına soluğu Benzin Magazin’de aldı. Şu an Özyeğin Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği 1. Sınıf öğrencisi olan Mert, ileride elektrikli otomobiller üzerine çalışıp, kendi markasını kurma hayali kuruyor.