AUDI KEMERLERİ SIKMA KARARI ALIYOR!

Ingolstadt’lı markanın Ceo’su Audi’nin geleceği ile açıklamalarda bulundu. Motor seçeneklerinden, akşam vardiyalarına kadar marka, bazı konu başlıklarında tasarruflar planlıyor.

2019 yılının ilk ayında 144.650 araç teslimatı yapan Audi, satışlarında yüzde 3’lük düşüş yaşadı. Devasa bir pazara sahip olan Çin’de yüzde 5 oranında satışlarını artırmış olsa da, bu rakamlar markanın düşüşünün önüne geçemedi. Bu durumun en büyük sebebi ise WLTP emisyon standartları.

WLTP Sorununun Sebebi Ne?

Audi’nin WLTP problemlerinin en büyük sebebi, şu an hali hazırda satışa sunulmuş bazı modellerinde yer alan bazı motor seçenekleri oluyor. Kısacası Audi’nin WLTP standartlarına uyabilmesi ve kasasını rahatlatabilmesi için ürün gamından bazı motor seçeneklerini çıkartması gerekiyor. Audi Ceo’su Bram Schot, Alman gazetesine verdiği röportajda, “özellikle bir kaç pazar için üretilen motor seçeneklerini kaldırmamız gerekiyor.” şeklinde açıklamada bulundu.

Söz Konusu Motorlar Hangileri?

Bu konuda firmanın hangi motorları ürün gamından kaldıracağı henüz belli değil. Fakat tahminlere göre büyük olasılıkla bu motorlar yüksek hacimli, verimlilikten uzak ve pahalı olan motorlar olacak. Yani Audi, en lüks modellerinde yer alan bazı motorları artık sunmayacak.

Rakiplerde Durum Ne?

Ezeli rakiplerde durumlara bakacak olursak, BMW, 7 Serisi’nden V8 ve V12 motorları çıkarmayı planlarken, Mercedes-Benz’de ise durum biraz daha farklı. Satışlarımı durdurmadan önce son kez V12’li bir S Serisi sunacak.

Markanın Ceo’su yaptığı bir diğer açıklamada, 2022 yılına kadar 15 milyar Euro tasarruf etmek istediklerini açıkladı. Ayrıca Almanya Ingolstadt’ta yer alan fabrikasında gece vardiyasını da durdurma kararı aldıklarını açıkladı. Ceo Schot, firmanın daha genç, dinamik ve feminen olacağını belirtti.

Yorumlar

yorum

AUDI KEMERLERİ SIKMA KARARI ALIYOR!

| Audi, ekonomi, Haber |
About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.