Kreisel adındaki firmayı pek duymamış olabilirsiniz. Ya da aramızda, geçtiğimiz günlerde sosyal medyada haber olan Arnold Schwarzenegger için hazırladıkları tamamen elektrikli Mercedes G serisi ile bilenler vardır. Avusturyalı markanın üretim sürecini ve karda yapılan sürüş görüntülerinin paylaşıldığı videoyu seyrediyorsunuz.

Schwarzenegger için hazırlanan ve ABD’ye gönderilen elektrikli-G’nin tüm arazi kabiliyetleri olduğu gibi duruyor. Araçtaki tek değişiklik içten yanmalı motorun ve yakıt deposunun kaldırılıp yerine elektrikli bir motor ve bataryaların yerleştirilmesi olmuş.

Elektrikli G-Wagon 80 kWh batarya ile 490 bg güç üretiyor. Orijinaline göre 100 km/s’ye 3 saniye daha erken çıkabiliyor (5.6 sn) ve tek şarj ile 300 km’lik bir menzile ulaşabiliyor.

 

Yorumlar

yorum

ARNOLD SCHWARZENEGGER’İN ELEKTRİKLİ G SERİSİ

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.