508’İN FİYAT LİSTESİ AÇIKLANDI!

Ülkemize girişi yılan hikayesine dönen PSA’nın en güncel D-sedan’ı 508, nihayet fiyat listesiyle de karşımızda. Rakamlar gösteriyor ki sınıfın liderine büyük bir meydan okuma var.

3 farklı motor, dört farklı donanım seçeneği ile bayiilerde yerini alan Peugeot’nun şık D-Liftback’i lansmana özel fiyatlarla satışa sunuldu. Bir süredir ülkemiz bayilerinde bulunan aracın böylelikle fiyatı da sonunda netleşmiş oldu.

Başlangıç Fiyatı Ne?

Yeni 508, giriş donanım seviyesi ile lansmana özel 210 bin Türk Lirası’ndan satışa sunuldu. Prime donanım seviyesine sahip düşük hacimli dizel (1.5 litre bluehdi 130 hp eat8) ve 1.6 litrelik turbo beslemeli benzinli versiyonun 180 beygirlik seçeneği 240 bin TL yerine lansmana özel 210 bin TL‘den satışta. Eğer 1.5 litrelik dizeli Allure donanım seçeneği ile almak isterseniz rakam 270 bin TL’ye çıkarken, 180 beygirlik 1.6 turbo seçeneğin de GT Line donanım versiyonu ile fiyatı 289 bin TL oluyor. Aynı şekilde 1.5 Bluehdi’lı seçeneği GT Line donanım seviyesiyle almak isteyenler 289 bin TL’lik fiyat etiketiyle araca sahip olabilecekler. En üst ve en hızlı seçenek olan 1.6 litre 225 beygirlik versiyon, GT isimli donanım seçeneği ile 320 bin TL‘lik fiyat etiketine sahip.

Özellikle tasarımıyla sınıfına büyük bir etkiyle giriş yapan yeni 508, açık söylemek gerekirse sportif tatlar arayanlar için şimdilik biçilmiş kaftan. Nispeten yeni sayılabilecek 1.5 litrelik Bluehdi ünite de düşük hacimli dizeller arasında sınıf standartlarını üst sıralarda karşılıyor diyebiliriz. 210 bin TL’lik rakam düşünüldüğünde, neredeyse kompakt hb bir otomobille aynı fiyat etiketine sahip. Yine de son kararı sizlere bırakıyor, yeni 508’e diğer rakipleriyle mücadelesinde başarılar diliyoruz.

Yorumlar

yorum

508’İN FİYAT LİSTESİ AÇIKLANDI!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.