YERDEN YÜKSEK SKODA’LARA GÜNCELLEME

Çekya’lı üreticinin ülkemizde de bulunan 2 SUV modeli Kodiaq ve Karoq’a güncelleme geldi. Çin’e özel olarak başlatılan bu trend anlaşılan tüm dünyadaki Skoda müşterilerine sunulacak.

Skoda’nın 2019 tasarım dilinin başlıca özelliği olan ve sıkça adından söz ettiren bagaj kapağı üzerindeki iri puntolu “Skoda” yazısı, ve akabinde artık yer almayan “Simply Clever” temalı markanın logosu yalnızca araçların ön yüzlerinde yer alacak.

Geliştirmeler Neler?

2020 için hazırlanan ve güncellenmiş olan Karoq ve Kodiaq, bir dizi donanım kalemleriyle karşımızda. Bunlardan en öne çıkanı hiç şüphesiz DCC (Adaptif şasi kontrolü) donanımının artık önden çekişli modellerde de sunulacağı oluyor. VW model ailesinden tanıdığımız bu opsiyonel donanım, artık önden çekişli Kodiaq ve Karoq’da da sunulacak. Özelliğin temelinde ise sürüş sertliğinin ayarlanabilmesi yatıyor.

Kör Nokta Uyarı Sistemi Artık Yok!

2020’den itibaren Kodiaq ve Karoq modellerinde kör nokta uyarı sistemi sunulmayacak. Onun yerine sistemin daha gelişmiş bir versiyonu olan “Side Assist” (yan destek sistemi) sunulacak. Yerini alan bu sistem, kör nokta uyarı sistemine göre daha hassas ve daha uzun bir menzili kapsıyor.

Kessy Artık Daha Gelişmiş

Kessy, yani VW grubu modellerde sunulan anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi de bu iki Çek SUV’sinde elden geçirilmiş. Artık aracın anahtarı 15 dk hareketsiz kalırsa KESSY sistemi devre dışı kalıyor, ta ki anahtar tekrar hareket edene kadar. Bu sayede Skoda, araç çalınmalarındaki oranı düşürmeyi hedefliyor.

Yorumlar

yorum

YERDEN YÜKSEK SKODA’LARA GÜNCELLEME

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.