Yamaha’nın başarılı scooter modeli X-Max’ın 400 versiyonu yenilendi

Yeni X-Max 300’ün ağabeyi konumundaki X-Max 400’de kardeşinden gelen keskin hatları ve tasarım öğeleri yerlerini koruyor. Yeni model de geçtiğimiz hafta test ettiğimiz T-Max 530 DX  modelinde olduğu gibi tamamı LED farlar ve stop lambaları yer alıyor. Bu da görmeyi ve görülmeyi kolaylaştırarak sürüş güvenliğine katkı sağlıyor. Yeni selede sürücüye bağımsız bir bel desteği sunulması da sürüş konforu arttıracak bir yenilik olmuş. Yüksek süratler için ayarlanabilir ön camda yapılan değişiklikler de hem aerodinamik hem de konfora yönelik bir iyileştirme. Ancak bu camın elektrikli ayarlanamaması ve özel aletlerle ayarlanabiliyor olması kullanışlılığı konusunda soru işareti yaratabilir.

Gösterge paneli yenilenen motosiklette daha büyük ve daha şık bir bilgi ekranı kullanılmış. Spor otomobilleri andıran göstergeler de sportif bir hava katmış. Biraz daha büyüyen selenin altında iki full face kask yer bulurken gece eşyalarınızı bulurken size yardımcı olması için bir de sele altı aydınlatması eklenmiş.

Motorunda yenilik yapılmayan scooterın ön amortisörleri yenilenmiş. Bir diğer önemli yenilikse Yamaha’nın Smart Key adını verdiği anahtarsız çalıştırma sistemi. Kumanda cebinizdeyken sele altını, benzin depo kapağını ve direksiyon kilidini tek tuşla açabiliyorsunuz. Bu sistemle birlikte park freni, ABS de standart donanımda yer alıyor.

Mavi, gri ve füme olmak üzere üç renk seçeneğine sahip Yamaha X-Max 400 ile birlikte bolca orjinal aksesuar da Ağustos ayında satışa çıkaracak ve biz de sizler için alıp kullanacağız.

Yorumlar

yorum

X-MAX 400’E YENİ TARZ VE YENİ ÖZELLİKLER

| Haber, Motosiklet |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.