2019’DA TÜM VOLVOLAR ELEKTRİKLİ OLACAK

Her geçen gün farklı bir yenilik ve farklı bir iddiayla karşımıza çıkan Volvo, şimdi de 2019’dan itibaren çıkaracağı bütün otomobillerinde elektrik gücünden faydalanacağını duyurdu.

İsveçli üretici Volvo 2019 ile 2021 yılları arasında beş yeni elektrikli otomobil tanıtacağını ve bu modellerden ikisinin performans departmanı Polestar tarafından geleceğini belirtti. Bu otomobillere daha sonra benzinli veya dizel şarj edilebilir hibrit ve 48 Voltluk hafif hibrit versiyonlar da eklenecek.

Bu hamle aslında içten yanmalı motorların hızlı bir şekilde pazardaki önemlerini yitirdiğinin de bir işareti. Patron Håkan Samuelsson’un sözlerine bakılacak olursa bu hamlenin gerçekleşmesini talep edenler müşteriler. “Bu durum müşterilerle alakalı. İnsanların elektrikli otomobillere olan talepleri git gide artıyor ve bizim de bu talebe kulak vermemiz gerekiyor. Artık hangi kasa tipinde elektrikli Volvo’yu isterseniz tercih edebileceksiniz.”

“Bu duyuru aslında sadece içten yanmalı motorlara sahip otomobillerin sonunun geldiğini işaret ediyor. Hedeflerimiz arasında 2025 yılına kadar 1 milyon adet elektrik gücüyle ilerleyen otomobil satmak var. Biz de bu hamleyle bunu başarmak istiyoruz.” sözlerini de ekledi.

 

Yorumlar

yorum

2019’DA TÜM VOLVOLAR ELEKTRİKLİ OLACAK

About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.