2016 MotoGP şampiyonu Marc Marquez ekstremi sever. Yine hiç yapılmayanı yapmayı tercih etti ve Avusturyalı efsane buz pisti yarışçısı Franky Zorn ile birlikte Avusturya Alpleri’nin ünlü kayak bölgesi Kitzbuhel’de MotoGP motosikleti ile gazlayan ilk insan oldu. Peki bunu nasıl gerçekleştirdi? Tabi ki lastiklerine çakılan 483 adet uzun özel çivilerle. Lastikler özel matkap ile delinerek uzun çiviler geçirildi. Tabi hava kaçırmaması için eski usül iç lastik de kullanılmak zorunda kalındı. İşin sırrını açıkladık, sizler de deneyebilirsiniz.

”Motosikleti kontrol edebilmek gerçekten çok zordu. Gencim ve manyakça şeyler yapmaktan hoşlanıyorum.” dedi Marquez. ”Hoşumuza gitti ve birkaç denemeden sonra herşeyin mümkün olduğunu gördük. Pist çok iyi hazırlanmıştı, orada defalarca sürebilirim. Hatta tutunma inanılmaz derece iyiydi, tek teker bile yaptık.”

 

Yorumlar

yorum

MOTOSİKLET, ÇİVİLİ LASTİK, KAYAK PİSTİ VE MARQUEZ

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.