LEXUS IS SUPRA MOTORUYLA GELİYOR!

Japan Best Car Magazine’deki meslektaşlarımızın aldıkları güvenilir kaynaklı bilgiye göre, Japon premium otomobil üreticisi yeni Toyota Supra’da kullanılan 3.0 litrelik 6 silindirli BMW motorunu kullanabilir. Yeni alt yapı sayesinde küçük bir zayıflamadan da geçen otomobil 4. nesliyle Bavyera’lı d-sedana güçlü bir rakip olacak.

Detayları Neler Olacak?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi IS’in tek güç kaynağı 3.0 litrelik motor olmayacak. Güçlü motora 2.0 ve 2.4 litrelik benzinli üniteler eşlik edecek iken, bunlara ek olarak 2.5 litrelik RAV4’ten tanıdığımız hibrit ünite de seçenekler arasına eklenecek. Ürün gamının en tepesinde yer alacak versiyon da ise Lexus LS’te kullanılan çift turbolu güçlü V6 yer alacak. Tüm bu veriler doğru ise eğer, motor 420 beygie güç ile karşımıza çıkacak.

TNGA platformunun arkadan itişli versiyonuna geçişle birlikte mevcut IS, 1570 kilodan 1540 kiloya düşerek fazlalıklarından da kurtulmuş olacak. Fakat belirtmekte fayda var ki, bu ağırlık verisi giriş modeli versiyona yani, ekstra donanımlardan yoksun halinde mevcut olacak.

2020 yılında tanıtımı yapılacak olan otomobilin 2021’de satışına başlanması da lüks Japon markasının planları dahilinde.

Yorumlar

yorum

LEXUS IS SUPRA MOTORUYLA GELİYOR!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.