“KÜÇÜK” SUPERB HAYAL EDİLDİ

Skoda’nın başarılı liftback’i Octavia Kolesa.ru isimli site tarafından yorumlandı. Üretim versiyonuna çok yakın görünen 4. nesil Octavia’ya gelin yakından bakalım.

Öncelerde kameralara defalarca yakalanan prototiplere sadık kalarak yorumlanan Octavia’nın görüntüsü adeta Superb. Hatta öyle ki, standart bir sürücünün Superb ile Octavia arasındaki farkı anlayamayacağını düşünüyoruz. Güncel versiyondaki yeni ön far düzeniyle, tampon ve ızgara makyaj öncesinden modeli ayrıştırırken, arka yüzünde ise güncellenen led stopların grafikleri dışında modelde bir değişiklik yer almıyordu. Yani Octavia uzun bir süredir aynı yüz ile karşımızdaydı. 4. nesille birlikte daha radikal bir değişim geçirecek olan Octavia, son dijital görüntüsüyle adeta Superb olmuş diyebiliriz.

İki parça halinde bulunan ön farların yerine daha ince farlar dijital görselde ilk göze çarpan detay olurken, ön sis farları da yenilenen Superb’den alınmış. Yorumlanan Octavia’ya yan profilden baktığımızda ise aks mesafesi daha kısa bir Superb görüyoruz. Arka kısımda ise bagaj kapağının ortasına doğru uzanan led stoplar da Skoda’nın yeni modeli Scala’dan alınmış.

Aracın arka yüzünde yepyeni bir tasarım hakim görünüyorken, bir diğer yorum ise logonun yerini alan “Skoda” yazısı oluyor. Muhtemelen bu detayı da modelin üretim versiyonunda görmemiz olası. Güncellenen MQB platformu üzerinde inşa edilecek olan dördüncü jenerasyon Octavia bolca teknolojil donanımla da karşımızda olacak. Yeni Octavia’yı Eylül ayında düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarında görmeyi bekliyoruz.

Fotoğraflar: Kolesa.ru

Yorumlar

yorum

“KÜÇÜK” SUPERB HAYAL EDİLDİ

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.