Toyota Supra nihayet kamuflajsız olarak ortaya çıktı

SupraMKV board sitesinin haberine göre, Toyota Almanya, yeni Supra bekleme listesinde kayıtlı olan kişilere bu iki fotoğrafı yollamış. Bu durum, listeye kayıtlı farklı insanlar tarafından da teyit edilmiş.

Bu fotoğraflar ya da görüntülerin dijital olarak üretildiği net. Hatta arka mekan görüntüsü, bir süre önce tanıtılan Supra yarış otomobiliyle aynı. Bu durum, görüntülerin sahte olabileceği fikrini de doğuruyor.

Bildiğiniz gibi Supra’nın alt yapısı Almanlarla ortak geliştirildi. Platformu BMW Z4 ile aynı. Ayrıca yeni Supra’da meşhur 2JZ motor yerini BMW motorlarına bırakıyor. İlk etapta Z4 M40i’nin 382 beygirlik 3 litrelik sıralı 6 silindirli ünitesi gelecek. Supra’da bu güç ilk başta 340 HP ile sınırlanabilir, ancak sonrasında bir pist odaklı versiyon gelecektir ve bunun gücü daha fazla olacaktır.

En ucuz Supra, Amerika’da 50 bin dolardan satılacak ve birkaç aylık bir bekleme listesi mevcut. Toyota, sonrasında Supra’nın 4 silindirli bir versiyonunu da sunacak. Bu da muhtemelen Z4’ün 20i versiyonundaki 197 beygirlik ve 30i versiyonundaki 258 beygirlik motorlara sahip olacak. 

Yorumlar

yorum

İŞTE YENİ TOYOTA SUPRA (VİDEOLU)

| Haber, Son Durum, Toyota |
About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.