İLK ÜRETİM DURDURMA KARARI PSA’DAN GELDİ

Coronavirüs otomotiv endüstrisini de ciddi anlamda etkiliyor. Büyük tedarikçiler ürün tedariğinde sorun yaşıyor, dolayısıyla araç üretimleri de aksıyor. İçinde bulunduğumuz durum ile ilgili ilk büyük karar PSA Grubu’ndan geldi. PSA’dan gelen açıklama şu şekilde:

Son günlerde belirli üretim tesislerinin yakınlarında COVID-19 vakalarında görülen ciddi artış, büyük tedarikçilerle ilgili tedarik sorunları ve otomobil pazarlarındaki ani düşüş sebebiyle, Yönetim Kurulu Başkanı ve kriz departmanı üyeleri, aşağıdaki çizelge uyarınca 27 Mart tarihine kadar araç üretim tesislerini kapatma kararı almıştır.

16 Mart: Mulhouse (Fransa), Madrid (İspanya)
17 Mart: Poissy, Rennes, Sochaux (Fransa), Zaragoza (İspanya), Eisenach,
Rüsselsheim (Almanya), Ellesmere Port (Birleşik Krallık), Gliwice (Polonya)
18 Mart: Hordain (Fransa), Vigo (İspanya), Mangualde (Portekiz)
19 Mart: Luton (Birleşik Krallık), Trnava (Slovekya)

Yorumlar

yorum

İLK ÜRETİM DURDURMA KARARI PSA’DAN GELDİ

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.