GOLF 8 TEKRAR YAKALANDI!

Ertelenen lansman tarihi, bazı teknik problemler… Hiç biri yeni Golf’ü görmeye engel değil. Kamuflajsız olarak sekizinci nesil Golf tekrar karşımızda.

Alışılmış tasarımı bir nesil daha sürdürecek olan kompakt sınıfın yaratıcısı Golf, aslına bakılırsa güncel Golf 7.5’tan pek de farklı değil.

Tasarım Böyle Mi Kalacak?

Volkswagen, kompakt hatchback’i için artık son dokunuşlarını yapıyor diyebiliriz. Aracın tek kamuflajlı sayılabilecek noktası olan arka stoplar, etrafında kalınca bir bant ile gizlenmeye çalışılmış. Casus fotoğraflarda gayet net bir şekilde görülen arka tasarımın gizlenmesi durumu, tahmin ediyoruz ki pek yakında ortadan kalkacaktır. Ön yüzünde ise yine güncel nesle göre daralıp kıvrımlanan ön farlar ve çıkartma olan sis farları ön tamponun detaylarını hala gizlerken, dikkatli incelendiğinde farların en uç bölümlerinde led gündüz farları da siyah bir bant aracılığıyla saklanmış.

Biraz da araca profilden bakalım. Küçük dokunuşlarla optimum dengeyi sürdürmeyi amaçlayan VW mühendisleri böylece yan aynaları mevcut kasadaki konumundan birkaç santim aşağıya alıp, aracın omuz çizgisini de bir miktar yukarıya taşımış. Tüm bu detaylar bir bütün olarak bakıldığında bizlere gösteriyor ki, Golf 8 selefinden daha uzun, daha geniş ve daha ferah olacak.

İç Mekan Nasıl?

Kabin konusu ne yazık ki hala gizemini koruyor. Fakat Volkswagen, açıklamalarında fiziksel düğmeleri mümkün olduğunca ortadan kaldırıp, yerlerine tamamen dijital bir kontrol ünitesi koyacağını söylemişti. Makyajlı Golf 7’de de aslında bir miktar bunu görmüştük diyebiliriz. (Multimedya ekranının etrafında yer alan fiziksel kontrol tuşlarının tabanı siyah renge bürünerek alanı tamamen ekranmış gibi gösteriyordu.) Yeni nesil tanıtıldığında da bu durum daha da gelişmiş bir şekilde karşımızda olacak.

Bildiğiniz gibi normalde Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenen 8. jenerasyon Golf’ün lansmanı ertelendi, fakat araç yıl bitmeden tüm detaylarıyla kendisini bizlere gösterecek. Golf’ün ateşli versiyonları GTI ve R türevleri ise 2020’de yollara çıkacak.

Yorumlar

yorum

GOLF 8 TEKRAR YAKALANDI!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.