F1’de Büyük Şok

Geçtiğimiz hafta sonu sona eren 2016 Formula 1 sezonunun şampiyonu Nico Rosberg, F1’i bıraktığını duyurdu.

Pazar günü gerçekleşen Abu Dhabi Grand Prix’inin ikincisi ve 21 yarışlık sezonun galibi Alman pilotun veda gerekçesiyse hayallerini gerçekleştirmiş olması. Facebook paylaşımında bu kararı yarıştan bir gün sonra eşi Vivian ve menajeri Georg Nolte ile konuştuktan sonra aldığını belirtti.

Bu açıklama sadece bizim için değil, aynı zamanda Mercedes takımı için de büyük bir şok oldu. Takım patronu Toto Wolf “Bu cesur hareket aynı zamanda iradesinin ne kadar güçlü olduğuna bir gönderme oldu. Çocukluk hayalini gerçekleştirdiği ve kariyerini zirvede bırakmak istediğini söylediğinde kabul etmek durumunda kaldım. Bu durum heyecan verici olsa da takım için büyük bir sürpriz oldu. Önümüzdeki yıl kurallar değişiyor ve takımımızda bir koltuk boş.” Bu koltukla ilgili dolaşan söylentiler arasında Mercedes’in desteklediği DTM şampiyonu Pascal Wehrlein, Williams’ın Fin pilotu Valtteri Bottas ve çifte dünya şampiyonu Fernando Alonso’nun adı geçiyor.

2006’da Williams takımıyla F1’e katılan Rosberg, katıldığı 206 yarışın 23’ünü kazandı, 30’unda pole pozisyonu kazandı ve 20 kez en hızlı tura imza attı. On yılın sonunda da babası Keke Rosberg gibi kıyasıya mücadele ettiği takım arkadaşı Lewis Hamilton’un beş puan önünde şampiyon oldu.

Yorumlar

yorum

F1’de Büyük Şok

| Haber |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.