CNG FACİASI: AUDI A3 CNG

Volkswagen grubu, otogaza alternatif olarak geliştirdiği CNG (doğalgaz) sistemiyle ürün gamındaki hemen hemen tüm otomobillerinde bu sistemi sunuyor. Peki ne kadar güvenli?

Geçtiğimiz günlerde Almanya’da yaşanan ve büyük yankı uyandıran CNG sistemli bir Audi A3’ün dolum sırasında patlaması büyük soruşturma altında. Olayda sürücü ağır yaralanırken, 35 metreye kadar çevrede ne var ne yoksa da zarar görmüş durumda.

A3’ün Kazalı Olduğu İddiası

İddialara göre olayın yaşandığı o A3’te aracın önceden kaza yaptığı ve darbe aldığı söylentiler arasında. Fakat her şey Alman Gaz Mühendisleri Birliği tarafından savcılığa sunulan raporun açıklanmasının ardından belli olacak. Bu sonuca göre Audi ve dolayısıyla Volkswagen grubunun kusurlu basınç tankları kullanıp kullanmadığı üzerinde yoğunlaşılacak.

Polise Göre Araç Hasarlı

Yerel polis kaynaklarına göre otomobil önceden arkadan hasar almış. Fakat tüm bu olayın diğer bir nedeni olarak da tankların gerekli sağlamlık testlerine tabi tutulmadıklarını işaret ediyorlar.

Henüz bir açıklama yapmayan Audi ve VW grup cephesi, şimdilik sessizliğini koruyor. Bakalım, kusur kazalı olmasından dolayı otomobilde mi, yoksa CNG sisteminden mi?

Yorumlar

yorum

CNG FACİASI: AUDI A3 CNG

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.