BMW İLE MERCEDES ORTAK OLUYOR

Sonunda bu da oldu; Mercedes ve BMW imzaları attılar

BMW AG ve Daimler AG otonom sürüşü geliştirmek adına güçlerini birleştiriyorlar.

İki dev otomobil markası, otonom sürüş teknolojisini daha hızlı ve güvenli bir şekilde geliştirebilmek adına büyük ve uzun süreçli bir anlaşmaya imza attılar. Özellikle otoyollarda tam otonom sürüş sistemleri ve SAE 4 seviyesinde otomatik park etme özellikleri konusunda yoğunlaşılacak projenin seri üretim bir otomobilde kullanılma tarihi, 2024 yılı olarak açıklandı. Tabi ki her iki marka da ortak geliştirdikleri bu teknolojileri kendi modellerinde bağımsız olarak kullanabilecekler. Bu birleşmeden Unterschleissheim ve Sindelfingen’de toplam 1200 çalışan etkilenecek.

Proje sadece otoyolları kapsamayacak. Bunun yanında yaya trafiği yoğun olan metropollerde yaya, bisiklet ve evcil hayvanların güvenliği için de maksimum efor tüketilecek.

Yorumlar

yorum

BMW İLE MERCEDES ORTAK OLUYOR

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.