BAVYERA’DA ON MİLYONUNCU OTOMOBİL BANTTAN İNDİ

BMW Dingolfing tesisinde 10 milyonuncu otomobilini üreterek önemli bir başarıya imza attı.

Bavyera’daki Dingolfing tesisinde üretilen özel süslemelere sahip 520d Dingolfing Edition isimli bu kilometre taşı otomobili kendi müzesinde saklamak yerine Seoul’de açık arttırma yoluyla satışa çıkaran BMW, 10 milyonuncu otomobiline Güney Kore’de 75 milyon Won’a alıcı buldu. Türk Lirası olarak baktığımızda yaklaşık 231.000 TL gibi bir fiyata otomobili satın alan kişiye sekiz yıllık veya 160.000 kilometrelik ücretsiz bakım ve 8.000 Euro değerinde BMW Welt, BMW Müzesi ve Dingolfing Tesisi gezisi hediye edildi.

Güney Kore’de 520d’nin fiyatının 66.3 milyon Won’dan başladığını varsayarsak satın alan kişinin oldukça karlı bir işe imzasını attığını söyleyebiliriz.

 

Yorumlar

yorum

BAVYERA’DA ON MİLYONUNCU OTOMOBİL BANTTAN İNDİ

| Bmw, Haber |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.