2020 GLE 63 FAZLASIYLA ATEŞLİ

Geçtiğimiz günlerde kamuflajlı haldeki bir Mercedes-AMG GLE 63, bir G55 tarafından çekilirken görüntülenmişti. Mercedes-AMG departmanı aksaklıkları çözmüş olacak ki GLE 63 testlerine devam ediliyor. GLE 63, casus fotoğrafçıların objektifine bu sefer yolda test esnasındayken yakalandı.

GLE 63’ün motor kaputunun altında E63 modellerinden bildiğimiz 4.0 litrelik çift turbolu V8 ünitenin olması bekleniyor. Fakat motor kaputuna ve dev ızgaralara baktığımızda daha büyük bir motorla karşılaşabilecekmişiz gibi duruyor. Güncel versiyonun 5.5 litre hacminde 550 beygir güç ürettiğini göz önünde bulundurduğumuzda E63 modelindeki 571 beygir gücündeki motorun karşımıza çıkabilme ihtimali yüksek diyebiliriz. GLE 63s modelinde ise E63s modelindeki 612 beygir gücündeki motor karşımıza çıkabilir.

Ön kısmında kamuflajın altından belli olan ızgaralarıyla ve yeni tasarlanmış farlarıyla fazlasıyla sert duran GLE 63’ün, bu durum arka kısmında da devam ediyor. GLE 63, arkasındaki difüzörü ve iki taraflı çift egzoz çıkışlarıyla sportif bir havaya fazlasıyla bürünmüş. Arka far grubuna baktığımızda ise far tasarımının incelmiş olduğunu görüyoruz. 20 inçten daha büyük olduğu belli olan siyah renkli AMG jantlarıysa bu güçlü ve büyük SUV’un daha kaslı bir havaya bürünmesini sağlamış.

Son olarak 2019 yılında gelmesi beklenen yeni GLE’den bir yıl sonra 2020 yılında GLE 63’ün tanıtılması planlanıyor.

Yorumlar

yorum

2020 GLE 63 FAZLASIYLA ATEŞLİ

About The Author
- Otomobillere olan düşkünlüğü çok küçük yaşlarında başladı. Henüz daha 5-6 yaşlarındayken direksiyonun başındakinin kucağına atlıyor ve araba sürmeye çalışıyordu. Bu hastalığı gün geçtikçe ilerledi ve otomobiller onun için yaşam felsefesi haline geldi. Mert, otomobiller hakkında kendini geliştirmek ve bilgilerini arttırmak adına soluğu Benzin Magazin’de aldı. Şu an Özyeğin Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği 1. Sınıf öğrencisi olan Mert, ileride elektrikli otomobiller üzerine çalışıp, kendi markasını kurma hayali kuruyor.