YERLİ OTOMOBİLİN YERİ BELLİ OLDU!

Tüm memleketin uzunca bir süredir beklediği fakat bir türlü belli olmayan yerli otomobil konusunda bugün bir gelişme daha yaşandı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı tarafından yapılan açıklamayla yerli otomobilin üretiminin yapılacağı yer belirlendi.

Geçtiğimiz Aralık ayında projeye destek veren Zorlu, Anadolu, BMC, Kıraça ve Turkcell grupları cumhurbaşkanına bir sunum yapmış ve ardından başka bir açıklama gelmemişti. Bugün ise nihayet sessizlik bozuldu ve bakanlık tarafından bir açıklama yapıldı. Bakan yardımcısı Hasan Büyükdede, kurulacak fabrikanın yeri ile ilgili son gelişmeleri açıklarken, destekçi firmaların Bursa veya dolaylarında bir fabrika açmak istediklerini fakat bölgenin sanayi bakımından fazla yoğun olması sebebi ile bu durumun zor olacağını dile getirdi. Bunlara rağmen bu grupların üretimi kendileri yapacakları için yeri seçme haklarının olduğunu da dile getirdi.

Sonuç itibariyle yerli otomobil için kurulacak fabrikanın Bursa veya dolaylarında olması bekleniyor. Fakat herkesin aklında başka bir soru var. Fabrikanın yeri bile hala muamma iken 2020 hedefi tutturulabilecek mi ? Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar

yorum

YERLİ OTOMOBİLİN YERİ BELLİ OLDU!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.