VOLKSWAGEN KİMLİĞİNİ DEĞİŞTİRİYOR

Dieselgate olayı sonrasında imajının zedelendiği gerekçesiyle yeni logo ve yeni iletişim anlayışıyla kimliğini değiştirmeye hazırlanan VW bu değişim için tarih verdi

Cezalar, tutuklanmalar, iptal olan modeller, geri çekinilen motorsporları branşları… Bütün bunlar Volkswagen Grubu’nun Dieselgate olayı sonrası yaşadığı belli başlı olaylar. Dev Alman üreticinin bu olaylardan ne kadar olumsuz etkilendiğini hepimiz biliyoruz ve kendileri de kamuoyunun gözündeki bu imajı değiştirmek için değişikliğe gideceklerini geçtiğimiz Nisan ayında duyurmuşlardı. O zaman söyledikleri “2019 Yılında gerçekleşecek” ibaresine şimdi “2019 İlkbaharı” açıklamasını eklediler. Yani önümüzdeki bahar aylarında yeni bir VW logosu göreceğiz.

Ayrıca sadece bununla da yetinmeyip iletişim konusunda da değişikliğe giden VW, markayı global arenada temsil eden 40’tan fazla ajansın çoğuyla işbirliğini bırakmaya hazırlanıyor. Yakın geçmişten itibaren grubu Avrupa ve Güney Amerika’da Omnicon Group, Kuzey Amerika’da WPP ve Çin’de de Cheil ajanslarıyla çalışmaya devam edecek. Yani sekizinci jenerasyon Golf ve elektrikli I.D. ailesini pazarlama görevi bu ajansların olacak. Hedef ise pazarlama verimliliğini 2020’ye kadar %30 arttırmak.

Özellikle online satışa başlamak için sabırsızlandığı söylenen VW’nin altyapısının aynı şekilde 2020’de faaliyete geçmesi de hedeflerin arasında. Bakalım bu konuda ne kadar istekliler, 2019’un ilkbaharında göreceğiz.

Yorumlar

yorum

VOLKSWAGEN KİMLİĞİNİ DEĞİŞTİRİYOR

| Haber, Volkswagen |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.